E thërret kombetarja për herë të parë, futbollisti fluturon nga gëzimi (VIDEO)

Kur të thërret kombëtarja për herë të parë, normalisht që emocioni dhe lumturia janë të shumta.Ndonjëherë nuk përmbahesh, ashtu si bëri edhe Ozturk, futbollisti i Goztepe Izmir, i cili sapo mori thirrjen nga Turqia, shpër.theu në një reagim të hapur, që kamera ka regjistruar.Oztürk ka lindur në Antwerp, Belgjikë, dhe është me origjinë turke.Ai ishte pjesë e sistemit të të rinjve në Berchem Sport para se të bashkohej me Beerschot në moshën 12 vjeç, dhe më pas u transferua në Angli për t’u bashkuar me Akademinë e Birmingham City në 2009.Luajti rregullisht në ekipet nën moshën 18 dhe rezervë, dhe në mars 2011, iu dha mundësia në ekip të parë.Kasimpasa, Eskisehirspor dhe Elazigspor, përpara se në vitin 2018 të kalonte te ekipi aktual, Goztepe Izmir.

Be the first to comment on "E thërret kombetarja për herë të parë, futbollisti fluturon nga gëzimi (VIDEO)"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*