Gjendje e rëndë në rajonin e Pejës, vërshohen rrugët

Pas reshjeve të shumta të shiut gjatë natës së mbrëmshme dhe në mëngjesin e së enjtes kanë bërë që rrugët në rajonin e Pejës të vërshohen.

Në disa pamje që kanë dërguar lexuesit shihet se fshatrat në lugun e Baranit dhe në Çallapek shihet se është vështirësuar komunikacioni për shkak të grumbullimit të ujit.
Sipas lexuesve shumë familje dhe fusha janë rrezikuar nga reshjet e shumta të shiut.

Be the first to comment on "Gjendje e rëndë në rajonin e Pejës, vërshohen rrugët"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*