Ka vdek ajo kohë me mshel gojen, Se veq me Burrin je martu jo me krejt…!

ANONIM DUHET TE JET KY MESAZH. Deshiroj ti drejtohem gjitha femrave me probleme ne dashuri, ne fejes dhe ne martes. Se pari per ato qe jan ne lidhje dhe ne fejesa ju lutem nese kini probleme gjat kesaj kohe largohuni nga e keqja sepse si thot nje fjal popullore “dita e mir shihet ne sabah” kshtu qe aty ku shkon keq ne fillim ska qysh shkon mir ma von, ku doni ma mir qe me i kuptu gjanat gjat kesaj kohe pa ardh te martesa e pa pas femi… Mos vazhdoni kso lidhje te prisht se kini frik nga fjalt e njerzve se ata nuk do jen afer juve kur do keni probleme. JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT
Tash dua ti them edhe disa fjal per Per gjitha femrat qe jan martu, Ka dek aj vakti me mshel gojen, me nigu vjerren, kunaten. Respekti duhet te jet gjithqysh se duhet te respektohet familja e burrit gjithashtu burri familjen e juj po kur martohi ju po martohi me at burr e jo mu bo sherbtorja e asaj e ksaj a ati e kti. Edhe nese martohi jasht duhet te respektohi si njeri. Sot ka ardh nje koh qe qdo qift ka deshir te jeton vetum ne shtepin e vet, ky esht realitet.

Dhe vjerrat e sodit me befasojn qdo dit, sepse jan ato qe nje koh kan hekur keq me vjerrat e veta sepse pa dyshim qe perpara kan qen te gjitha vjerrat e vshtira po sot per qfar arsye ashtu sillen nenat tona me reja? Nje nen qe don djalin e vet duhet ta don dhe nusen sepse ajo esht familja e re e djalit dhe duhet ta kupton qe esht nje koh tjeter ku nje qift deshiron te del bashk, te shkon ne pushime ku kan deshir e tjera… Ashtu kan pasur qef dhe nenat tona pra mos te na shtiohen qe ato s’kan pasur qef se te gjitha ashtu kan shpresuar nje jet te lumtur me burr. Per ne fund MOS DURONI ASGJE SE NJE JET E KEMI ! JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT

Be the first to comment on "Ka vdek ajo kohë me mshel gojen, Se veq me Burrin je martu jo me krejt…!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*