Mjekët i dhanë ilaçet e gabuara, 20-vjeçarja humb jetën

Një nënë e re humbi jetën vetëm disa ditë pas lindjes.
Bethany Barker, 20 vjeç, u ndje keq në shtëpinë e prindërve të të dashurit të saj disa ditë pas lindjes së vajzës, për shkak të disa ila çeve të miksuara nga mjekët.

Ajo u dërgua me urgj encë në Spitalin Universitar të North Tees, Stockton, ku u shpall e pa jetë më 29 gusht 2018.

Thuhet se Bethany-s i ishte dhënë doza e gabuar e mjekimeve, një hollues i gjakut pas operacionit cezarian të saj në të njëjtin s pital. Spitali nuk arriti të diagnostikonte që Bethany vuante nga një mpiksje gjaku.

Megjithatë tezja e Bethany, Gillian Cox, i tha autoriteteve se ajo kishte qenë në kontakt të rregullt me mbesën e saj kur po bënte pushimet në Qipro. Gillian tha: “Ajo tha se ndjehej e lodhur. Pastaj ajo më telefonoi mjaft e pa nikosur duke thënë se kishe dhimbje në gjoks, mezi ulej dhe dhimbje në pulpën e këmbëve, mezor merrte frymë.

Be the first to comment on "Mjekët i dhanë ilaçet e gabuara, 20-vjeçarja humb jetën"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*