Stresi shpërthen keq pas skandalit Tea-Beart-Andi: Çfarë është kjo “PërPuthen”

Fotot e Teas dhe Beartit po bëjnë xhiron e rrjetit prej dy ditësh tashmë. Mashtrimi që ju bë miliona teleshikuesve me një histori të stistur dashurie mes Andit dhe Teas nuk u prít fare mirë.

Ndaj reagimet në rrjet nga publíku ishin të shumta, ku shumica shpreheshin të zhgënjyer që kishin besuar gjithë këto kohë se gjithçka çfarë ndodhte brenda progarmit ishte e vërtetë.

Në lidhje me këtë temë ka reaguar edhe Stresi. Reperi ka bërë një reflektim në lidhje me gjithë këtë situatë, duke theksuar se televizionet në vend ju japin rendësi figurave që nuk ofrojnë asgjë, por kanë shumë ndikim tek publiku.

Stresi shprehet se të tilla programe nuk janë aspak edukativ, duke dhënë modele që nuk duhen ndjékur në asnjë lloj mënyre nga brezi i ri.

Stresi shton se në televizionet shqiptare ju duhet dhënë më shumë ze problematikave të vërteta të shoqërisë, që japin një zgjidhje dhe jo personazheve që promovohen më kot.

Statusi i plotë i Stresit

Mbasi harxhuam lòtët, kaq kohë, pas telenovelave turke, ku gratë nuk ngrihen nga vendi pa mbàruar deri në fund, sot në të gjitha rrjetet sociale flitej vétëm për telenovelën “ PërPuthen “ e për aktorët kryesorë, Tea Bearti e Andi.

O Zot i madhë, e kishin basarduar gocën e botës, fjalë nuk i kishin lënë pa thënë ! Dua të pyes, se unë ndoshta nuk arrij të kuptoj se cili ishte morali i këtij programi “ PërPuthen “? Aty sheh vetëm një të folur vulgare nga femrat, deri në trembje…!!

Si mùnd të pretendojnë të gjéjnë njeriun e duhur, aty mbrenda, ku ato me atë të folur, me atë të veshur… ose më mirë të themi të zhveshur, trémbin dhe ato që janë jashtë ! Për çfarë qëllimi pikërisht në këtë situatë, kur njerëzit janë pa shpi, janë me frikën e Covid 19, ju keni keni mbërthyer mbas TV, me këto emisione, në të cilat përveçse një degjenerimi total, nuk kanë asnjë qëllim tjetër edukativ !

Be the first to comment on "Stresi shpërthen keq pas skandalit Tea-Beart-Andi: Çfarë është kjo “PërPuthen”"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*