Tërmet në Serbi, lëkundjet ndihet edhe në Kosovë

Një tërmet prej 4.0 shkallë të Rihterit ka goditur sot pas orës 22 Serbinë. Sipas Qendrës Evropiane për Monitorimin e Tërmeteve, epiqendra e këtij tërmeti ka qenë 43 kilometra larg Mitrovicës dhe 13 kilometra larg Novi Pazarit. Thellësia e termeti ka qenë 2 kilometra. Ndërkaq lëkundjet e tërmetit janë ndjerë edhe në Republikën e Kosovës.

Be the first to comment on "Tërmet në Serbi, lëkundjet ndihet edhe në Kosovë"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*