Trashëgimtarja e rreme – U hoq si miliardere dhe mashtroi banka e hotele duke marrë $200,000 nga ata

Anna Sorokin mori me qira dhoma 400 dollarë në natë për muaj të tërë duke pretenduar se ishte shoqja e pasur Anna Delvey para se të zbërthehej e gjitha pasi historia e saj do të shndërrohet në një serial televiziv.

Anna Sorokin, e cila paraqitej si një trashëgimtare miliardere për të mashtruar bankat dhe hotelet nga mbi $200,000 është liruar nga burgu.

Gjermanja bëri sikur ishte shoqja e pasur Anna Delvey por u shkatërrua pasi mashtrimi i saj doli në dritë.

29-vjeçarja u shpall fajtore në 2019 për vjedhje të shërbimeve dhe lavdive të mëdha dhe u burgos në New York.

Sorokin po shërbente katër deri në 12 vjet burg shtetëror por u dha lirimi i parakohshëm – dhe pritet të paguajë për krimet e saj.


Netflix thuhet se ka paguar 320,000 dollarë për të drejtat për të treguar historinë se si ajo mashtroi bankat duke pretenduar të jetë një trashëgimtare me një fond besimi prej 60 milion dollarësh.
Përralla e saj së shpejti do të përshtatet në një seri televizive nga gjiganti i transmetimit.

Ajo u përpoq të merrte një hua 22 milionë dollarë për një klub privat të arteve me letra të rreme dhe i premtoi një mikut të saj një udhëtim të butë në Marok.

Lirimi i Sorokin vjen pasi ajo thuhet se kërkoi falje në një seancë me kusht gjashtë muaj më parë.
“Unë thjesht dua të them se kam shumë turp dhe më vjen shumë keq për atë që bëra,” citohet të ketë thënë ajo nga New York Post në një transkript dëgjimi.
“Unë e kuptoj plotësisht që shumë njerëz vuajtën kur mendova se nuk po bëja asgjë keq”.

Sorokin përdori personin e saj të rremë për të shijuar një mënyrë jetese luksoze për disa vjet.
Ajo jetonte në një hotel luksoz të Nju Jorkut dhe hante jashtë në restorante të nivelit të lartë në qytet.
E gjitha filloi të zbërthehej kur ajo u përjashtua nga hoteli 11 Howard në 2017, pasi grumbulloi 30,000 dollarë akuza dhe dështoi të siguronte një kartë krediti pune.

Një avokat për Sorokin më parë tha se ai po përpiqej të apelonte kundër dënimit të saj, pavarësisht lirimit të saj të planifikuar.
Thuhet se tashmë ka përdorur paratë për të paguar bankat që ajo ka mashtruar, krimet e Sorokin do të zbulohen për shfaqjen e ardhshme.

Be the first to comment on "Trashëgimtarja e rreme – U hoq si miliardere dhe mashtroi banka e hotele duke marrë $200,000 nga ata"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*