Trazira në tri burgje në Ekuador, mbi 50 viktima

Policia e Ekuadorit konfirmoi se më shumë se 50 të burgosur kanë humbur jetën si rezultat i trazirave që shpërthyen sot në tre burgje në vend. Sipas raporteve nga faqja e internetit e së përditshmes El Comercio, viktimat vdiqën në incidentet e regjistruara në qendrat e burgjeve të Guayaquil, El Turi dhe Cotopaxi, raporton A2.

Policia theksoi se po menaxhon situatën në burgje.

Oficerët e policisë po kryejnë operacione për të rivendosur normalitetin.

Ndërsa ushtria ruan hapësirat e jashtme të strukturave.

Be the first to comment on "Trazira në tri burgje në Ekuador, mbi 50 viktima"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*