Zjarr i madh përfshiu një qendër tregtare në Kinë, të paktën katër të vdekur

Të paktën katër njerëz ndërruan jetë kur një zjarr shpërtheu në një qendër tregtare në qytetin kinez të Chizhou në provincën Anhui.
Një tym i zi i zi mund të shihej që dilte nga kompleksi tregtar në qendër të qytetit, pasi zjarri shpërtheu në katin e fundit të ndërtesës.
Brigada e zjarrfikësve dërgoi 12 automjete në vendin e zjarrit. Gjashtë persona të cilët ishin bllokuar në ndërtesë u transportuan nga ndërtesa në spital dhe dy u liruan.
Shërbimi i zjarrfikësve dhe shpëtimit njoftoi se po zhvillohet një hetim mbi aksidentin.
Oficerët e policisë dhe anëtarët e shërbimeve të urgjencës u panë në vendin e zjarrit.

Be the first to comment on "Zjarr i madh përfshiu një qendër tregtare në Kinë, të paktën katër të vdekur"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*