Zjarr masiv në zonën industriale, flakët përfshijnë terminalin e autobusëve

Një zjarr masiv ka përfshirë një zonë industriale të Compton, Kaliforni ku nga flakët e mëdha nuk kanë shpëtuar as disa struktura dhe autobusë.

Sipas informacioneve nga zyrtarët ekipet e emergjencës menjëherë shkuan në ngjarje skenës afër rrugëve Santa Fe dhe Banning menjëherë pas orës 4:30.

Nga ajo që u bë e ditur kompleksi tregtar përfshinte një kompani dyshekësh, oborr paletash dhe mjete transporti.

Zjarri si fillim u përhap te dyshekët dhe më pas përfshiu dhe zonën e autobusave.

Struktura të shumta u shndërruan në rrënoja, të paktën një duzinë autobusësh u dogjën, disa transformatorë thuhet se shpërthyen dhe linjat e energjisë u rrëzuan ndërsa zjarri vazhdonte të tërbohej.

Flakët dhe tymi mund të shiheshin disa milje larg.

Be the first to comment on "Zjarr masiv në zonën industriale, flakët përfshijnë terminalin e autobusëve"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*